You are currently viewing Zabawa w rysowanie po angielsku

Zabawa w rysowanie po angielsku

Jesienno-zimowe wieczory mamy już za sobą, więc życzę wszystkim, aby więcej czasu spędzać z dziećmi na spacerach, rowerach, hulajnogach itp. Niemniej jednak, chciałam podzielić się z Wami jeszcze jedną pozycją, która zagościła u nas w domu, właśnie jesienno-zimową porą. Step-by-step Drawing Animals (Usborne) to pozycja, dzięki, której, bawiłyśmy się w rysowanie, dbając równolegle o rozwój anglojęzycznego słownictwa związanego z tą czynnością.

Podręcznik ten, podarowała mi koleżanka. Prezent okazał się idealny dla mojej starszej córki, nieco sprawniejszej manualnie, chociaż te młodsze przypatrywały się z dużym zainteresowaniem, ucząc się podobnie jak starsza córka, rysunku i słownictwa:)

W związku z tym, iż mój blog adresowany jest w dużej mierze do Rodziców nie będących Anglistami, ale uczących własne dzieci języka angielskiego, staram się przybliżyć, te materiały dydaktyczne, które w najprostszy sposób umożliwią naukę. Materiały, w których słownictwo anglojęzyczne jest na wyciągnięcie ręki co pozwala na uniknięcie błędów językowo-gramatycznych.

Ta pozycja, na pewno Wam to umożliwi. Nie chodzi oczywiście o samą naukę rysowania. Chodzi natomiast o to, aby zaznajomić dziecko z anglojęzycznymi zwrotami podczas wykonywania tej czynności. Jestem przekonana, że tysiące mam bawi się ze swoimi dziećmi w rysowanie. Dlaczego więc, nie po angielsku? a jeśli potrzebujemy wsparcia językowego, to zajrzyjmy właśnie do tego podręcznika.

Dzięki tej pozycji, odkryjecie jak narysować różnorodne zwierzęta, ucząc przy okazji swoje dzieci ich anglojęzycznych nazw. How to draw a chipmunk, a goat, a chameleon, a beetle, a sloth, to kilka z przykładów. Sam rysunek zabierze Wam chwilkę, a rysując takich kilkanaście, utrwalicie używane słownictwo. 

Obok instruktażu w języku angielskim, znajdziecie sporo wolnego miejsca na praktyczną część: rysunek. Nasze wyglądają mniej więcej w ten sposób 🙂 a przerobiłyśmy, już kilkanaście. Materiał opanowałyśmy błyskawicznie a zwroty typu:

  • draw a rectangular body, draw a body like this…
  • draw straight, wavy, curved, wiggly, v-shaped lines
  • draw a spiral, starting here
  • draw a big swirl like this
  • a diamond-shaped head, a leaf-shaped head
  • a curved back
  • zigzags on the tail
  • a long line curved at the end
  • a line from the circle ending in a curl

mamy opanowane do perfekcji. Zabawa gwarantowana, szczególnie gdy narysowane zwierzę różni się nieznacznie od oryginału:) Ponadto mam wrażenie, że dziecko skupiając się na np. nauce rysowania, mimowolnie przyswaja polecenia wydawane po angielsku, nie skupiając się na nich zanadto.

Mam też nieodparte wrażenie, iż nauka języka angielskiego w naszym domu, jest jedynie dodatkiem do aktywnie spędzanego czasu z własnymi dziećmi. Wykonujemy wiele czynności, które i tak zostałyby wykonane (jak wspomniane wyżej wspólne rysowanie) tyle tylko, że używamy przy tym języka angielskiego a nie polskiego.

 

 

Dodaj komentarz