You are currently viewing ŻUCZKI OBOWIĄZKOWO !!!

ŻUCZKI OBOWIĄZKOWO !!!

BABY BEETLES idealnie sprawdziły się podczas nauki Klaudii stąd też wiem, że sprawdzą się również podczas nauki bliźniaczek ale także każdego innego dziecka. Więcej informacji na temat tej sympatycznej serii bajek i piosenek znajdziecie w zakładce MATERIAŁY.

Klaudia zaczęła oglądać Baby Beetles około 5 miesiąca życia. Oczywiście zgodzę się, iż telewizor nie jest najlepszym medium do wprowadzenia dla 5 miesięcznego dziecka jednak zdecydowaliśmy się na odtwarzanie tych bajek gdyż każda seria trwa jedynie około 20 minut. Początkowo było to 1 – 2 razy tygodniowo. W późniejszych okresach, kiedy dziecko było starsze oglądało bajki częściej. Klara i Kornelia w wieku już prawie 12 miesięcy mocno się z Żuczkami zaprzyjaźniły i widzą się z nimi niemalże co drugi dzień.

Zdążyły również polubić pewne piosenki mniej a pewne bardziej. Na niektórych piosenkach się śmieją a na innych płaczą. Na jeszcze innych podejmują próby klaskania rączkami lub tupania nogami. Ja osobiście znam większość piosenek na pamięć i wykorzystuje je bardzo często w codziennym życiu.

Podczas przygotowań do spaceru śpiewam Let’s all go for a walk and let’s go home again… Podczas kąpieli śpiewam I want to swimm like a fish wiggle wiggle…Podczas usypiania śpiewam I am sleepy, it is time for bed… lub Good night, good night sleep tight. Bawiąc się misiami śpiewam My teddy bear, króliczkami Rabit can hop hop hop… Na jedzenie także jest odpowiednia piosenka Yum, yum, yum I am hungry. Do tej pory budząc Klaudię rano śpiewamy z mężem bardzo często It is time to get up in the morning

Jeżeli chodzi o inne bajki, które ogląda Klaudia w telewizji to szczerze mówiąc bliźniaczki nie zwracają na nie uwagi. Zerkną raz po raz jednak zainteresowanie nie jest duże. Stąd też należy pamiętać, że jeżeli decydujemy się na telewizję dla dzieci powinna być ona odpowiednio dopasowana do wieku. Takie właśnie są Żuczki moim zdaniem odpowiednie dla dzieci do dwóch lat a niekoniecznie dla 3 letnich. Dla dzieci 3 letnich i starszych pojawia się również fajna seria bajek, którą Klaudia polubiła natychmiast – Tom and Keri również by Claire Selby. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w zakładce MATERIAŁY.

 

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Marta

  Moi chłopcy zaczęli naukę jak skończyli rok od znanej serii Brainy Baby, Baby Einstein. Włączałam im płyty CD z jedną serią dziennie, która leciała na okrągło. Jest to film wideo, który ma na celu skupienie i ukierunkowanie intuicji dziecka. Ta część mózgu, która odpowiada za twórczość, to zarazem ośrodek rozpoznawania kolorów, form i odbioru bodźców muzycznych. Oglądanie więc żywych kolorów i kontrastów, różnorodnych form i obrazów pobudza wyobraźnię dziecka. U podstaw metody leży przekonanie, że jeśli dziecko nauczy się jak najwcześniej używać obu półkul mózgowych, w przyszłości będzie potrafiło przekonać i zainteresować sobą ludzi, gdyż będzie myślało, czuło, mówiło i działało z prawdziwą pasją. To mnie przekonało do tej właśnie metody i dlatego wiedziałam, że te filmy wpłyną pozytywnie na rozwój waszych chłopaków ogólnie.
  Filmy wideo firmy Baby Einstein, opracowane przez pedagogów amerykańskich, powstały, aby wspomagać rozwój intelektualny dzieci do 36. miesiąca życia. Chłopcy szybko opanowali liczenie i alfabet zanim jeszcze poszli do przedszkola. Jestem jak najbardziej za multimedialną metodą nauki języka obcego. 

 2. Aga

  Dopiero tutaj u Ciebie dotarłam 🙂 Nie wiedziałam,że Baby Beetles tak długo już są na rynku.Ja dowiedziałam się o nich i o kolejnym etapie kursu dopiero w tym roku. Aż wstyd się przyznawać.

 3. Bobospeaks Bobospeaks

  Faktycznie, jak odkryłam tę serię w Empiku to materiałów tego typu było jeszcze na rynku bardzo mało. To był jeden z nielicznych. Cieszyłam się tym bardziej, gdyż materiał okazał się rewelacyjny. Zainteresowanie mojej starszej córki było przeogromne, młodsze Bliźniaczki także były zachwycone. Tom i Keri też się u nas przyjęło rewelacyjnie.

Dodaj komentarz