You are currently viewing BOBO BIBLIOTEKI CIĄG DALSZY

BOBO BIBLIOTEKI CIĄG DALSZY

Nie muszę nikogo przekonywać jak ważne jest zainteresowanie dzieci książkami od małego. Stąd też ja osobiście starałam się na bieżąco wyszukiwać atrakcyjne pozycje, które pomogą mi uczyć dzieci języka. Nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się o książeczki, które po naciśnięciu przycisku odzywają się do dziecka. W naszym przypadku chodziło nam o pozycje po angielsku oczywiście.

Dziewczynki są właśnie na etapie wciskania różnorodnych przycisków paluszkami. Są ciekawe co się stanie jak przycisną guziczek, który wystaje np. z książeczki. Sprawdzają czy słychać muzyczkę czy ewentualnie jakieś słowo. Seria Simple First Words pomogła nam wprowadzić angielskie słowa do słownictwa dzieci. Ważna jest tutaj właściwa wymowa słowa, której mi osobiście czasami brakuje. Posługuję się więc książką. Na tym etapie muszę jeszcze troszkę dziewczynką pomóc wcisnąć przycisk jednak z doświadczenia wiem, że za chwilę będzie mnie bolała głowa od tego jak ciągle będą wciskały guziki i po raz dziesiąty usłyszę two, two, two… lub red, red, red.

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Marta

  Dzisiaj można znaleźć bardzo dużo metod nauki języka. Matki prześcigają się w reklamowaniu swoich określeń typu „metoda X”, „rewelacyjna metoda Y” i tak dalej, gdzie nie zawsze i nie dla każdego jest czytelne, co ta metoda sobą przedstawia i czemu ma być lepsza od innych. Prawdopodobnie będą powstawały coraz to nowe metody, w tym niekonwencjonalne. Moim zdaniem, na dzień dzisiejszy odchodzą w niepamięć książkowe metody, zastępują je coraz to nowe narzędzia wsparcia ze strony Internetu, nagrań, multimediów itp. Każde dziecko uczy się inaczej, w różnym stopniu i odmiennie przyswaja wiedzę.
  Fajnie jest skupić się na obserwacji swojego dziecka i zobaczyć czy jest wzrokowcem, czy słuchowcem. Rozwiązanie multimedialne zaspokoją potrzebę i jednego i drugiego. W przypadku bliźniaków może to być ciekawe rozwiązanie 🙂
  Moim zdaniem, wystarczy dopasować metodę do dziecka i nauka pójdzie jak z płatka 🙂

 2. ana

  gdzie kupic takie ksiazeczki ? kiedy bedzie aktywna zakładka materiały ?

  1. bobospeaks.pl

   Hej Ana, postanowiłam powrócić do dalszego pisania. Stąd też myślę, że tej zimy będę w stanie uaktualnić stronę na tyle aby zainteresowani byli w stanie skorzystać z mojego doświadczenia. Jeżeli chodzi o książeczki to większość z tych pozycji zamawiałam przez amazon. Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę Simple first words podpowiedzą się Tobie odpowiednie strony. Powodzenia, zdecydowanie pozycje warte kupienia.

Dodaj komentarz