You are currently viewing Edukacyjne podręczniki dla maluchów

Edukacyjne podręczniki dla maluchów

Materiały Helen Doron są moim zdaniem bezcenne, jeżeli chodzi o naukę dzieci języka angielskiego. Nie było to jednak jedyne źródło, z którego korzystałam. Szukałam sprawdzonych materiałów dydaktycznych, które ułatwiały mi naukę własnych dzieci, odpowiednio do ich wieku i zainteresowań. Natrafiłam na anglojęzyczne, edukacyjne elementarze dla dzieci, wydawnictwa Collins.

Podążałam za dziećmi, obserwując co w danym momencie je interesuje. Na jesienno-zimowe wieczory przewidziałam dla nich, zabawy z edukacyjnymi podręcznikami: typu Elementarz 2 lub 3 latka. Moje dzieci uwielbiają taką formę zabaw i tego rodzaju wspólne spędzanie czasu z rodzicami. Zadałam więc sobie trudu, aby wyszukać podobne podręczniki, ale w języku angielskim. Niani pozostawiłam książeczki po polsku, ja natomiast przerabiałam podobne tylko po angielsku.

Przykładem takich podręczników jest seria „Easy learning” wydawnictwa Collins, dopasowana odpowiednio do wieku (Ages 3-5, 4-5 itd.). Podzielona edukacyjne w zakresie: poznawania literek, cyfr, nauki liczenia, czytania itd., dostępnych w wielu księgarniach internetowych. Znajdujące się w nich różnorodne zadania i ćwiczenia, wspomagające rozwój dziecka, nie tylko rozwijały dzieci intelektualnie, ale także wzbogacały angielskojęzyczne słownictwo.

Zestawy do nauki języka angielskiego opracowane przez Helen Doron zawierają tego rodzaju podręczniki z serią ćwiczeń i zadań, kolorowych naklejek i obrazków (w liczbie 4 sztuk na dany kurs). Aktywnie spędzając czas z moimi dziećmi właśnie w ten sposób, potrzebowałam ich trochę więcej. Stąd też moje poszukiwania. Przyznam, ze ułatwiały mi one naukę, gdyż miałam słownictwo podane na tacy. Nie musiałam tłumaczyć szybko w głowie z polskiego na angielski polecenia typu: dopasuj cienie do przedmiotów. Miałam tym samym pewność, że wydaję polecenia poprawnie po angielsku.

Wspomniane podręczniki podpowiadały mi standardowe polecenia, być może oczywiste dla rodziców, którzy mają starsze dzieci w szkole. Nie będąc nauczycielem z zawodu a ucząc moje 2-3 latki, dopiero poznawałam tego typu frazy:

  1. Match the shadows to the right animals
  2. Join the dots to complete the picture
  3. Draw a circle round the matching pairs
  4. Trace the number 8
  5. Follow the path to take the girl to the house
  6. Trace the route for bus number 6
  7. Start at the green dot and keep your pencil on the paper until you reach the red dot
  8. Use the blank lines to carry on writing numbers yourself.

Wiele podobnych zwrotów anglojęzycznych znajdziecie we wspomnianych podręcznikach. Zdecydowanie ułatwią Wam one naukę języka angielskiego a dla tych, którzy potrzebują wsparcia językowego okażą się bardzo pomocne. Tak więc Rodzice, ułatwiajmy sobie zadanie, korzystając ze sprawdzonych pomocy dydaktycznych. Na pewno skorzystają na tym Wasze pociechy.

Ponownie wrócę do stwierdzenia, że nie trzeba być nauczycielem i znać perfekcyjnie język angielski, aby nauczyć własne dzieci języka angielskiego, w stopniu przynajmniej komunikatywnym. W dobie Internetu i szybkiego dostępu do informacji, pomocy dydaktycznych jest wiele, należy tylko do nich odpowiednio wcześnie sięgnąć i wdrożyć w cykl nauki.

 

Przykładowe strony innych egzemplarzy AGES  5-7

COMPREHENSION –  u nas sprawdziło się zarówno u 6 latki jak i u 4 latków (stan na dzień 19.10.2018). Ja głośno czytam, dzieci wspólnie odpowiadają na pytania.

MULTIPLICATION AND DIVISION – posiadamy na stanie jednak nie korzystaliśmy z egzemplarza do tej pory. Moja 6 latka jeszcze chwilę z tym poczeka:-)

Dodaj komentarz