You are currently viewing BABY TV

BABY TV

Telewizja stała się w dzisiejszych czasach medium bez którego sporo ludzi nie może się obejść. Nie jestem całkowicie przeciwna oglądaniu telewizji przez małe dzieci o ile coś więcej za tym stoi. Chodzi mi oczywiście o edukacyjną formę bajek. Podjęliśmy z mężem decyzję, że jeżeli nasze dzieci będą oglądać telewizję to niech wyciągną z tego co najlepsze, głównie chodziło nam o angielski. Przyjrzałam się kanałom telewizyjnym, które proponują różne stacje i znalazłam dla każdego coś fajnego.

W przypadku bliźniaczek postawiliśmy zdecydowanie na Baby TV i moim zdaniem wybór okazał się trafny. Klaudia uczyła się angielskiego z innych bajek niż dziewczynki gdyż wówczas nie mieliśmy dostępu do Baby TV. Odkryłam ten kanał gdy Klaudia miała ponad 2 latka i wydawało mi się, iż proponowane tam bajki były dla niej zbyt łatwe na tamtym etapie. Tak też myślę do tej pory.

Dla tych, którzy nie są świadomi, podpowiem jeszcze, że można zmienić w telewizorze język każdej ze stacji na język oryginału. U nas oczywiście został ustawiony język angielski więc te bajki, które nadawane są po angielsku automatycznie przyjmują ten język. Jeżeli chodzi o Baby.tv to praktycznie wszystkie bajki dostępne są w wersji angielskiej.

Kanał jest rewelacyjny dla dzieci w wieku dziewczynek czyli polecam go dzieciom od 1-2,5 lat w zależności od rozwoju oczywiście. Nie wszystkie bajki są rewelacyjne jednak znajdzie się całkiem spora liczba perełek. U nas prym wiedzie Hippa Hippa Hey, Stick with Mick. Bajki nie tylko uczą angielskiego ale także logicznego myślenia. Zdecydowanie nie zaszkodzą i myślę, że nawet rodzice przeciwni oglądaniu telewizji zdecydują się na odtwarzanie bajek po angielsku.

Do tego kanał oferuje sporo wpadających w ucho piosenek dostosowanych do młodych odbiorców. Wpadają one rewelacyjnie w ucho zarówno dzieciom jak i rodzicom. Pamiętam jak mi długo chodziła po głowie piosenka Today is my birthday. Mojemu mężowi Little Violin – którą Klaudia znała zresztą na pamięć chętnie ją śpiewając. Bliźniaczki bardzo chętnie słuchały tych kawałków kołysząc się w rytm muzyki gdyż śpiewać nie potrafią.

Na dzień dzisiejszy jeżeli chodzi o oglądanie telewizji to dziewczynki oglądają praktycznie codziennie około 1 godziny dziennie. Oczywiście nie ciągiem tylko co jakiś czas mają włączony telewizor na bajkę po 15-20 minut po czym następuje przerwa.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Basia

    dzieki za porady. Nie mamy kablowki ani zadnej platformy takze tylko tvpabc z kanalow dla dzieci. Ale sprawdze ta opcje ang u tesciowej 🙂

Dodaj komentarz