You are currently viewing Ponownie wątek muzyczny

Ponownie wątek muzyczny

Wracam do wątku muzycznego bardzo chętnie, gdyż na rynku można znaleźć wiele ciekawych pozycji, które wzbogacą słownictwo małych brzdąców.  Moją uwagę zwróciła seria Fisher-Price „Little People„, którą  polecam dzieciom po 3 roku życia. Klaudia była zachwycona, odtwarzała i śpiewała. Zresztą zobaczcie sami.

W pierwszych latach korzystałam oczywiście z materiałów i płyt opracowanych metodą Helen Doron gdyż są one odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Serię Little People odkryłam kiedy Klaudia miała około roczku jednak w tamtym czasie piosenki były dla niej zbyt trudne. Nie przeszkadzało to oczywiście aby je często odtwarzać co w pewnym momencie zaowocowało czymś takim. Posłuchajcie tego.

Przypomniała mi się pewna historyjka związana z piosenkami z tej płyty. Pewnego razu oglądałyśmy z Klaudią zdjęcia ptaków. Na jednym zdjęciu był biały gołąb. Wyjaśniam więc, że jest to dove i znam ładną piosenkę, w której śpiewają o tym gołębiu. Pierwsze moje skojarzenie to piosenka Scorpions „White Dove”. Śpiewam więc:) Na to Klaudia mówi: Mamo, też znam piosenkę, w której śpiewają o tym gołębiu. Zaczyna śpiewać piosenkę z serii Little People „ABCs and 123s” – We go together. Wyśpiewała cały refren, który do najłatwiejszych nie należy.

Więcej o serii „Little People” znajdziecie w zakładce MATERIAŁY.

 

 

Dodaj komentarz