Wracam do wątku muzycznego bardzo chętnie, gdyż na rynku można znaleźć wiele ciekawych pozycji, które wzbogacą słownictwo małych brzdąców.  Moją uwagę zwróciła seria Fisher-Price „Little People„, którą  polecam dzieciom po 3 roku życia. Klaudia była zachwycona, odtwarzała i śpiewała. Zresztą zobaczcie sami.

W pierwszych latach korzystałam oczywiście z materiałów i płyt opracowanych metodą Helen Doron gdyż są one odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Serię Little People odkryłam kiedy Klaudia miała około roczku jednak w tamtym czasie piosenki były dla niej zbyt trudne. Nie przeszkadzało to oczywiście aby je często odtwarzać co w pewnym momencie zaowocowało czymś takim. Posłuchajcie tego.

Przypomniała mi się pewna historyjka związana z piosenkami z tej płyty. Pewnego razu oglądałyśmy z Klaudią zdjęcia ptaków. Na jednym zdjęciu był biały gołąb. Wyjaśniam więc, że jest to dove i znam ładną piosenkę, w której śpiewają o tym gołębiu. Pierwsze moje skojarzenie to piosenka Scorpions „White Dove”. Śpiewam więc:) Na to Klaudia mówi: Mamo, też znam piosenkę, w której śpiewają o tym gołębiu. Zaczyna śpiewać piosenkę z serii Little People „ABCs and 123s” – We go together. Wyśpiewała cały refren, który do najłatwiejszych nie należy.

Więcej o serii „Little People” znajdziecie w zakładce MATERIAŁY.

 

 

Kliknij na zakładkę , aby wybrać, jak chcesz zostawić swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation