You are currently viewing Cyferki

Cyferki

Rozpoczęło się liczenie. Dzieci uczące się języka angielskiego w przedszkolu lub w szkole często rozpoczynają swoją przygodę z językiem od liczb. Z racji tego, iż u nas tata jest mocno matematyczny nasze pociechy liczą na każdym kroku. Wszystko co da się policzyć w naszym domu jest liczone. Zresztą obejrzyjcie sami:

Klaudia chętnie liczyła jak miała 1,5 roku, chętnie też liczą dziewczynki mając 2 latka. Pamiętam taką rymowankę, której nauczyłyśmy się i z Klaudią i z bliźniaczkami w szkole językowej Helen Doron. Towarzyszyła nam bardzo długo a szło to mniej więcej tak:

One, two, three,
what do I see?
I see the ball,
one, two, three.

Modyfikowałyśmy ją w zależności od potrzeb i od tego co aktualnie było w zasięgu naszego wzroku. Wam również to proponuję.

One, two, three,
who do I see?
I see mummy,
one, two, three.

Baby TV podpowiedziała nam super bajkę, która zachęcała moje dzieci do liczenia – CHARLIE & THE NUMBERS. Można ją również odtworzyć na you tube.

Jak powszechnie wiadomo nie tylko nauka, ale również sport jest ważnym elementem  codziennego życia. 1,5 letnia Klaudia z pomocą Taty łączy przyjemne z pożytecznym.

Liczby zaintrygowały również bliźniaczki. Skaczą i liczą, nie pasuje im tylko coś z 6 i 9…

 

 

Dodaj komentarz