Angielskie piosenki dla dzieci nie bez powodu stanowią niezbędny element zajęć z języka angielskiego, szczególnie w pierwszym etapie edukacji. Udało mi się nagrać bliźniaczki reagujące na tekst piosenek. Chciałam zwrócić uwagę na poziom koncentracji i reakcji maluchów gdy słuchają piosenek… a one są przecież po angielsku…

Po dłuższej przerwie puściłam dziewczynkom ich ulubioną piosenkę z poprzednich miesięcy. Jak widać nic nie umknęło, pozostało zapisane w głowie i uaktywniło się w określonym momencie.

Spójrzcie na poziom skupienia na twarzach dzieci. Mam wrażenie, że w tym momencie w głowie coś im podpowiada: znasz tę piosenkę i rozumiesz o czym w niej śpiewają. Należy klaskać i machać rączkami, tupać nogami, zakrywać oczy i podnosić ręce do góry.

Nie zawsze jest tak, że dzieci w danym momencie mają ochotę robić to co im się sugeruje. Jeśli więc Wasze pociechy nie zareagują w taki sposób jakbyście sobie tego życzyli nie denerwujcie się, że widocznie nie rozumieją. Zwyczajnie puśćcie utwór następnego dnia a reakcja może być zupełnie odwrotna.

Kliknij na zakładkę , aby wybrać, jak chcesz zostawić swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation