Oczywiście, że błędy są. Ich poziom zależy zapewne od tego jak sprawnie rodzice władają językiem angielskim. Inaczej będzie mówiło po angielsku dziecko wychowane w kraju anglojęzycznym, inaczej dziecko, którego chociaż jedno z rodziców jest obcokrajowcem a jeszcze inaczej dzieci nauczone przez rodziców Polaków.

Read More →

Rozpoczęło się liczenie. Dzieci uczące się języka angielskiego w przedszkolu lub w szkole często rozpoczynają swoją przygodę z językiem od liczb. Z racji tego, iż u nas tata jest mocno matematyczny nasze pociechy liczą na każdym kroku. Wszystko co da się policzyć w naszym domu jest liczone. Zresztą obejrzyjcie sami:

Read More →

Wracam do wątku muzycznego bardzo chętnie gdyż na rynku można znaleźć wiele ciekawych pozycji, które wzbogacą słownictwo małych brzdąców.  Moją uwagę zwróciła seria Fisher-Price „Little People„, którą  polecam dzieciom po 3 roku życia. Klaudia była zachwycona, odtwarzała i śpiewała. Zresztą zobaczcie sami.

Read More →

Bliźniaczki rozwijają się nie tylko językowo ale także manualnie. Zaobserwowałam, iż Kornelia w tym okresie bardzo chętnie koloruje. Wykorzystałam to oczywiście do nauki kolorów oraz sprawdziłam na ile rozumieją moje polecenia. W okresie kiedy dzieci nie mówią lub mówią bardzo niewiele, dużą rolę odgrywa obserwacja oraz zadawanie pytań. Nie dostajemy odpowiedzi ale widzimy reakcję, która potwierdza efekty naszej pracy.

 

Kwiecień jest miesiącem, w którym dzieci zaczęły eksperymentować z mową. Piszę jeszcze o tym dość nieśmiale gdyż są to początki. Mogę jednak wyodrębnić język angielski i polski. Na zadawane dziewczynkom pytania zaczęła padać odpowiedź here and there, przemieszane z polskim tu i tam.

Read More →

Angielskie piosenki dla dzieci nie bez powodu stanowią niezbędny element zajęć z języka angielskiego, szczególnie w pierwszym etapie edukacji. Udało mi się nagrać bliźniaczki reagujące na tekst piosenek. Chciałam zwrócić uwagę na poziom koncentracji i reakcji maluchów gdy słuchają piosenek… a one są przecież po angielsku…

Read More →

Jest już marzec 2016 roku. Moje dzieci ciągle nie mówią. My jednak ciągle pracujemy nad tym aby zaczęły mówić i nie tylko po polsku. Każdy podręcznik, który może pomóc jest mile widziany w naszym domu. Tym razem w Bobo Bibliotece o serii ” My Learning Library”.

Read More →

Nadszedł ten moment, w którym zdałam sobie sprawę, że mogę mówić do moich dzieci pełnymi zdaniami po angielsku a one rozumieją wszystko co do nich powiem. Potwierdzają to swoim zachowaniem. W tym wieku dla dziecka nauka języka obcego to bułka z masłem, chleb powszedni! Bezboleśnie, bezstresowo, nie mając nawet świadomości co zyskują. Całe szczęcie, że my rodzice ją mamy…

Read More →

Upside down, upside down, I see the world upside down… To jest tytuł piosenki z 2 części Baby’s best start (BBS) Helen Doron. Ponownie wracam więc do korzeni i ponownie zachwycam się mocą tego kursu. Nad efektywnością BBS rozpisywałam się już wielokrotnie a niedawno otrzymałam kolejny dowód, że jest on bezcenny. Read More →